´

Novinky

Z diskuze...

Destiláty

Láhev destilátu může představovat investici. Je pochopitelné, že většina z nás při pohledu na regály naplněné láhvemi setrvá u vyzkoušených oblíbených nápojů nebo si koupí velké značky v důvěře v jejich reputaci. Ale nemusí to tak být nutné!

Královna destilátů - bohatá lahodná, elegantní a distingovaná; ty nejkvalitnější jsou tím, po čem sáhnou znalci na celém světě, a jsou dokonalým digestivem.

Brandy je s námi minimálně 900 let - písemné záznamy o armagnacké eau-de-vie pocházejí z 12. století. Tento styl nápoje dosahuje svého zenitu v jihozápadní Francii, ale k dispozici jsou skvělé verze od výrobců na celém světě.
Voda života s fantastickou hloubkou a lahodností. Existuje překvapivá paleta chutí a stylů.

V chladnějších částech světa, kde se dá jen obtížně pěstovat ovoce, se lidé naučili destilovat obilí. Nejstarší doložené whisky zjevně pocházejí z Irska 15. století. Ve 21. století je whisky vůbec nejdůležitějším destilátem z obilí.
Rum, elegantní, vytříbený a plný zábavy, je relaxací a požitkem v láhvi - prociťte ducha Karibiku ve sklence.

Neexistuje lepší destilát k povznesení nálady než rum - ja jako kapka karibského slunce. Rum vyráběný ze základu tvořeného třtinovým cukrem a jeho vedlejšími produkty ja mnohem univerzálnější, než si většina lidí myslí: některé druhy jsou ideální pro mixování do ovocných koktejlů, ale dalši jsou opravdu speciální a mělo by se k nim přistupovat se stejným respektem jako k jemnému koňaku.
Vodka, ledová, svěží a velmi elegantní, je alkoholickým nápojem dneška - nejvšestranějším a nejmódnějším destilátem.

Vodka - z ruského slova "vodička" - je nejpopulárnějším destilátem světa, částečně díky své mimořádné všestranosti. Mnozí lidé se domnívají, že všechny vodky chutnají neutrálně a že mezi značkami je jen malý rozdíl, ale i rychlé nahlédnutí do nabídky východní Evropy odhalí vodky specifického charakteru a kvality.
Nejlahodnější a nejrafinovanější ze všech destilátů. Gin, který milují muži stejně jako ženy, je nejuniverzálnější přísadou do koktejlů.

Gin je obilný destilát ochucený jalovcovými bobulemi a dalšími rostlinnými přísadami - vybranými bylinkami a kořením. Po letech problémů prodělává průmysl výroby ginu v poslední době úžasnou obrodu, Se zavedením hned několika ginů nové generace a obnovou obliby koktejlů - zvláště klasického martini - si gin definitivně vydobyl zpět svě místo!
Tequila a Mezcal jsou hluboce zakořeněny v mexické kultuře a mají původní charakter plný země a ohně.

Když pomyslím na nápoj, který vystihuje Mexiko, napadne mě jeden destilát: tequila. Tento nápoj výráběný ze "srdíček" agáve je často zaměňován s mezcalem, dalším destilátem z agáve, ale oba nápoje se liší jak vůní a chutí, tak metodou výroby.
Další destiláty zdaleka nejsou druhořadé. Do tého skupiny patří některé z nejkoplexnějších a nejzajímavějších destilátů na světě - mj. třesňovici z třešní, calvados z jablek a saké z rýže.