´

Novinky

Z diskuze...

Bowles

1 velká plechovka meruněk
1/8 l meruňkového nektaru
1 lahev bílé hroznové šťávy
1 lahev grapefruitové šťávy
1 lahev zázvorové limonády
meduňka lékařská
1-2 plátky grapefruitu
 
POSTUP:
Meruňky se šťávou nalijeme do nádoby na bowli a smícháme a meruňkovým nektarem. Necháme 30 minut uležet. Směs zalijeme dobře vychlazenou hroznovou šťávou a dolijeme zázvorovou limonádu. Meduňku omyjeme, několik lístků utrhneme a vložíme do bowle. Na ozdobení použijeme plátky grapefruitu nakrájíme na čtvrtiny.
Posledni komentare
20.03.2008 20:41:09: smiley${1}
400 g dýňové dužiny
1 limetka
1 lžíce cukru
1 lahev hroznové šťávy
1 lahev minerálky
1 lahev sektu
 
POSTUP:
Z dýňové dužiny odstraníme semínka. Dužinu vypichujeme vykrajovátkem a vkládáme do nádoby na bowli. Limetku opláchneme horkou vodou, osušíme a nakrájíme na tenké plátky. Polovinu plátků nasypeme na dýňové kuličky a posypeme cukrem. Přilijeme lahev hroznové šťávy a uložíme na 2-3 hodiny do chladu. Pak přilijeme minerálku a sekt. Přidáme zbytek plátků limetky a ihned podáváme.
3 sladká, lehce nakyslá jablka
0,25 jablečné šťávy
0,5 l zázvorové limonády
1 lžička zázvoru
2 lahve minerálky
 
POSTUP:
Jablka omyjeme, osušíme, vykrojíme jaderníky a dužinu nakrájíme na středně velké kousky. Zalijeme jablečnou šťávou a zázvorovou limonádou, přidáme jemně nasekaný zázvor a necháme asi 1 hodinu uležet. Dolijeme minerálkou a podáváme.
1 ananas
6 kiwi
šťáva ze 4 cironů
6 cl mangového sirupu
0,25 l ananasové šťávy
0,25 l maracujového nektaru
2 lahve bílé hroznové šťávy
2 lahve perlivé minerální vody
 
POSTUP:
Ananas oloupeme a nakrájíme na kousky. Kiwi oloupeme, rozčtvrtíme a nakrájíme na plátky. Citronovou šťávu, mangový sirip, ananasovou šťávu a marocujový nektar dobře promícháme a nalijeme na ovoce. Přikryjeme a uložíme na několik hodin do chladu. Ovocnou směs se šťávou vložíme do nádoby na bowli, přilijeme ledovou hroznovou šťávu a promícháme. Dolijeme ledovou hroznovou šťávu a promícháme. Dolijeme ledovou minerální vodou a podáváme.
1 vodní meloun
10 cl jablečné šťávy
2 lžíce cukru
2 lahve suchého vína
2 lahve sektu
POSTUP:
Meloun rozpůlíme, jádétka odstraníme a šťávu zachytáváme. Dužinu vypichujeme vykrajovátkem. Kuličky melounu vložíme do nádoby na bowli. Přidáme jablečnou šťávu, cukr a 1 lahev vína. Uložíme asi na 2 hodiny do chladu. Na závěr přilijeme zbývající víno a sekt. Melounovou bowli podáváme jako osvěžení za horkých letních večerů.
tvořítka na ca 30 kostek ledu
ca 30 čerstvých třešní se stopkou (lze nahradit kompotem)
1 l banánového nektaru
1 l třešňového nektaru
1 lahev minerálky nebo sektu
třešně
plátky limetky
POSTUP:
Do každého důlku ve tvořítku na led vložíme 1 třešeň, přilijeme banánový nektar a necháme zmrazit. Ledový třešňový nektar a zbytek banánového nektaru nalijeme do nádoby na bowli. Přidáme minerálku nebo sekt. Do bowle vložíme kostky ledu a nápoj servírujeme naběračkou. Nádobu na bowli ozdobíme třešněmi a plátky limetky.
2 lahve čiré hruškové šťávy
čerstvě nastrouhaný zázvor nebo měduňka lékařská
5 lžiček čaje Assam
3-4 třtinového cukru
2 lžíce citronového nebo limetového sirupu
šťáva ze 2 citronů
2-3 lahve perlivé minerálky
250 g čerstvých nebo mražených ostružin
POSTUP:
Lahev ledové hruškové šťávy smícháme se zázvorem nebo nadrobno nakrájenou meduňku. Směs nalijeme do tvořítek na led a vložíme do mrazáku. Čaj zalijeme 0,25 l vařicí vody a necháme louhovat asi 5 minut. Smícháme třtinový cukr, citronový nebo limetový sirup a citronovou šťávu. Hrst kostek zmrazené hruškové šťávy se zázvorem nebo meduňkou vložíme do sítka. Čaj přelijeme přes sítko do cukrové směsi a dobře promícháme. Tekutinu přecedíme do nádoby na bowli. Přilijeme druhou dobře vychlazenou lahev hruškové šťávy a minerálky. Do bowle prřdáme zbytek zmrazených kostek a ostružiny.
200 g malinové dužiny
1 cl citronové šťávy
0,5 Botter Lemon
1 citron
0,5 l minerálky

Malinovou dužinu, citronovou šťávu a Bitter Lemon smícháme v karafě a uložíme do chladu. Ciron nakrájíme na plátky. Před podáváním přidáme ledovou minerálku a plátky citronu.

vodka 0,5 l
sekt 0,7 l
meloun 1 ks
cukr moučkový na posypání

postup:
Do teriny vložíme meloun nakrájený na cca 2 x 2 cm kostky a zalijeme vodkou. Necháme vsáknout v chladu asi 2 hodiny. Poté posipeme moučkovým cukrem a zalijeme sektem.
víno bílé 3 l
šampaňské 0,7 l
slivovice 5 cl
malina 1 kg
cukr 300 g

postup:
Očištěné maliny dáme do mísy, zakapeme slivovicí a zasypeme třetinou cukru. Tento základ dáme na cca 2 hodiny do chladničky. Zbytek cukru promícháme v části vína a nalijeme na maliny. Přidáme zbytek vína a dolijeme šampaňským.
víno bílé 3 l
šampaňské 0,7 l
jahoda 2 kg
cukr 200 g

postup:
Do mísy dáme cukr, přilijeme 1 litr vína a mícháme, dokud se cukr úplně nerozpustí. Přidáme jahody a necháme mísu asi hodinu v ledničce. Přilijeme zbytek vína a nakonec vychlazené šampaňské.
víno červené 7 dcl
víno bílé 5 dcl
cukr krystal 8 lžic
citron 2 ks
soda 7 dcl

postup:
Víno nalijeme do teriny (mísy na přípravu bowle). Přidáme cukr, kůru z dokonale očištěných, kartáčkem odrhnutých citronů. Mísu přikryjeme víkem, vložíme do chladničky a nejméně den chladíme. Víno občas zamícháme, aby se cukr dokonale rozpustil. Před podáváním bowli dochutíme citronovou šťávou, zalijeme ji sodovkou a promícháme. Servírujeme naběračkou do sklenek na bowli.
1  
2